Domů / Novinky / V Senátu se dnes pod mou záštitou konalo vyhlášení Ceny Josefa Vavrouška

V Senátu se dnes pod mou záštitou konalo vyhlášení Ceny Josefa Vavrouška

16. 07. 2020

Opět jsem byla velmi ráda gestorkou vyhlášení Ceny Josefa Vavrouška, která se konala dnes večer v Senátu. Jedná se o prestižní environmentální cenu udělovanou od roku 1996 na počest našeho prvního ministra životního prostředí, který tragicky zahynul v roce 1995 v horách.

S Josefem Vavrouškem jsem měla to štěstí se osobně setkat a tehdy jsem byla jedna z mnoha a mnoha ve které vzbudil nadšení pro myšlenky ochrany přírody, udržitelného rozvoje a příznivého prostředí pro život náš a budoucích generací.

Také jsem předávala cenu za Ekozásek roku pro mladé a musím s radostí říct, že tohle nadšení silně pociťuji i u mladé generace, což je skvělé!  (Cena v této kategorii se uděluje lidem do 33 let věku za individuální či skupinovou akademickou nebo mimoškolní činnost, včetně občanského aktivismu, která vede k ochraně a rozvoji životního prostředí).

Cena se uděluje také za dlouhodobý přínos v oblasti životního prostředí a udržitelného rozvoje a za výjimečný počin v ochraně životního prostředí a pro udržitelný způsob života se vztahem k životnímu prostředí České republiky.